A női tenisz-világranglistán Bondár Anna már a 135.

Sport

Bondár Anna további 11 helyet javítva a 135. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A 24 éves játékos nyolc napja megnyerte a wiesbadeni salakpályás tornát, majd vasárnap döntőt vívott kemény pályán a franciaországi Le Neubourg-ban, melynek során 6:1, 6:3-ra kikapott a román Mihaela Buzarnescutól. Így két hét alatt 44 helyet ugrott előre a WTA-rangsorban, és a magyarok közül már csak Gálfi Dalma előzi meg őt.

“A héten szabad téren és fedett pályán is játszottunk az időjárás miatt, a döntőt szabad téren vívtuk, néha viharos szélben. Ehhez én kevésbé tudtam alkalmazkodni, jobb volt az ellenfelem” – nyilatkozta Bondár az MTI-nek. “Lassan de biztosan haladok feljebb a világranglistán, az idén már több mint száz helyet javítottam. Az év hátralévő tornáin szeretném még tovább javítani a mérlegemet” – tette hozzá a Hajdúszoboszló SE teniszezője.

Ami a rangsor élmezőnyét illeti, a vasárnap Chicagóban bajnok Garbine Muguruza feljött a hatodik helyre, míg a US Open óta mentális problémák miatt pihenő Oszaka Naomi – a japánok volt világelsője – öt helyet rontva már csak a 12.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):