Jól szerepeltek a Debreceni Egyetem erőemelői

Egyetem
A Debreceni Egyetem csapata második helyet szerzett a csehországi Egyetemi Erőemelő Világkupán. A csapattagok egyéniben is sikeresek voltak, több érmet nyertek, és új magyar csúcsokat állítottak fel a plzeni versenyen.

Hatfős csapattal vett részt a Debreceni Egyetem a júliusi Erőemelő Világkupán, az intézményt a Mérk Kinizsi SE és a nyíregyházi Keletereje sportolói képviselték.

Seres Zoltán (120+ kg) informatikushallgatónak ez volt az első nemzetközi versenye, és egyből tarolt, minden fogásban és összetettben is az élen végzett. A 105 kilogrammos kategóriában Kulcsár Dávid épületgépész-hallgató, a nyíregyházi Keletereje válogatott sportolója kisebb sérülése ellenére, összetettben mindössze 2 és fél kilóval maradt le a győztes francia riválisától, fekvenyomásban és felhúzásban aranyat, guggolásban bronzérmet ért a teljesítménye.

A hatnapos versenyen Veres Ádám (66 kg) agrármérnök-hallgató összetettben bronzérmet, felhúzásban és fekvenyomásban ezüstérmet szerzett. Guti János (93 kg) agrármérnök-hallgató és Nagy Balázs (83 kg) leendő ügyvéd is szépen teljesített, a 21., illetve 22. helyen végeztek. A magyar küldöttség egyetlen női tagja, az építőmérnök-hallgató Baranyi Hajnalka az erős mezőnyben a tizedik helyet szerezte meg.

A remek teljesítményeknek köszönhetően a Debreceni Egyetem néhány pontos hátránnyal a második lett a negyvennyolc induló közül. A felkészítő munkát Szimcsina Mihály és Szücs Sándor végezte. A platformedző szintén Szimcsina Mihály volt.  A csapat kiutazását a Debreceni Egyetem Sporttudományi Intézete támogatta.